Narzędzia podłogi

Polerki do podłóg

Polerki, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenia przeznaczone do polerowania gładkich podłóg na wysoki połysk. Dzięki polerkom w łatwy sposób można usunąć ślady obcasów czy kół. Zdarza się niejednokrotnie, że na określenie polerek stosuje się zamiennie nazwy „szorowarki”, czyli jednotarczowe urządzenia czyszczące. Jednak między polerką a szorowarką jest zasadnicza różnica.

Polerki idealne do domu
Polerka do podłóg; źródło: www.kaercher.com.

Szorowarka to urządzenie, które pracuje z prędkością do 400 obrotów na minutę. Natomiast polerka to maszyna o prędkości 1500 obrotów na minutę, a nawet więcej. Polerki mogą pracować niezależnie od dostępu do sieci elektrycznej. Są polerki przeznaczone do większych i mniejszych powierzchni. Wysoka prędkość obrotowa wynosząca 2000 obrotów na minutę umożliwia szybkie i skuteczne usuwanie nawet wyjątkowo uporczywych zabrudzeń. Za pomocą polerki efektywnie wyczyścimy podłogi drewniane, ale również wykonane z PCV czy linoleum.

Polerki
Samojezdna polerka podłogowa typu rydwan; źródło: www.kaercher.com.

Polerki dostępne aktualnie na rynku charakteryzują się trwałością i wysoką jakością wykonania. W zależności od rodzaju urządzenia i modelu można wyróżnić: szorowarki do posadzek, szorowarki do podłóg, szorowarki do dywanów, pranie wykładzin metodą szamponowania. Ze względu na źródło zasilania można mówić o polerkach elektrycznych i na baterię.

polerki do polerowania podłóg
Polerka; źródło: www.kaercher.com.

Polerki (kliknij) do podłóg doskonale sprawdzają się w szkołach, hotelach, biurowcach, przychodniach lekarskich, restauracjach, muzeach i butikach. Można je jednak zakupić dla własnych potrzeb. Polerki poleca się zazwyczaj firmom sprzątającym. Jakie są zalety polerek? Cicha praca, łatwość prowadzenia urządzenia, automatyczne dopasowanie nacisku na podłoże zapewniające jednakowe rezultaty polerowania, bez względu na ewentualne nierówności podłogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.