Akcesoria remontowe Elektronarzędzia Narzędzia narzędzia warsztatowe

Bezprzewodowa wiertarko-wkrętarka

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj! )
Loading...

Wiertarko-wkrętarka w domowym warsztacie przyda się nie tylko majsterkowiczowi, ale również każdej zaradnej pani domu. Jeśli planujesz składanie nowych mebli, gdy twoje dziecko marzy o huśtawce w ogródku, jeśli chcesz zawiesić kolekcję zdjęć oprawionych w antyramy, nie obędzie się bez wiertarko-wkrętarki. Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele modeli wiertarko-wkrętarek, różniących się od siebie mocą, napięciem zasilania, rodzajem baterii, zakresem momentu obrotowego czy liczbą biegów. Jak zatem wybrać urządzenie, które spełni twoje oczekiwania. Na początku warto się zastanowić nad tym, jakie zadania ma pełnić.

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa

Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Heston 12V
Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa Heston 12V

Do podstawowych zadań powinna wystarczyć wiertarko-wkrętarka o mocy około 10,8V. Poręczniejsze i lżejsze są wiertarko-wkrętarki, które posiadają akumulatory litowo-jonowe. Tego typu urządzenie zawsze jest gotowe do pracy, ponieważ nie ulega samorozładowaniu, gdyż nie posiada tzw. „efektu pamięci”. Inaczej jest w przypadku wiertarek o akumulatorach niklowo-kadmowych, które przed naładowaniem zawsze trzeba do końca rozładować. Warto też zapytać sprzedawcę przed zakupieniem urządzenia o czas ładowania akumulatora. Zwykle wystarcza ładowanie około godziny.

Dobra wiertarko-wkrętarka powinna mieć możliwość ustawienia momentu obrotowego – zwłaszcza, gdy pracujemy z materiałami o różnej twardości. Przekładnia satelitarna powinna być metalowa, a nie plastikowa, bo to wpływa na wytrzymałość urządzenia. Osprzęt roboczy typu bity, uchwyt szybkomocujący czy wiertła razem z odpowiednio dobraną do potrzeb wiertarko-wkrętarką będą stanowiły gotowe do pracy narzędzie. Warto sprawdzić ofertę wiertarko-wkrętarek akumulatorowych w markecie budowlanym NOMI.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj! )
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *