DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu nietypowy dom poradniki

Nowoczesne mieszkanie spod znaku ECO

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj! )
Loading...

Osoby, które budują dom na własną rękę dzielą się na dwie grupy. Pierwsza to ludzie mający pomysł, który został przelany na papier i jest realizowany co do najmniejszego szczegółu. By budować dom w ten sposób potrzeba sporych funduszy lub genialnego rozplanowania wydatków oraz zamienników drogich materiałów. Grupa numer dwa to najczęściej rodziny liczące się z każdym groszem realizujące plan o domu powoli i często zmieniające decyzję. W tym przypadku stworzenie nowoczesnego i ekologicznego mieszkania oddala się z każdym kolejnym wydatkiem.

nowe mieszkania w stylu nowoczesnym
źródło: Pinterest

Charakterystyka nowoczesnych mieszkań w Polsce

Specjaliści zgodnie podkreślają, że o nowoczesności domu decydują materiały z jakich został wykonany oraz technologie służące do podniesienia komfortu i ekonomii życia. Są to na przykład ściany utrzymujące ciepło, okna o kilku warstwach szyb czy podgrzewanie podłogowe. Im więcej tego typu rzeczy, tym nowe mieszkanie jest bardziej przyszłościowe i uniwersalne. Sprzęt AGD i RTV nie jest zaliczany do podstawowych elementów nowoczesnego domu. Znacznie bardziej liczą się meble pasujące do wnętrza, kolorystyka ścian oraz wykończeń.

nowe mieszkania eko
źródło: Pinterest

Jeżeli mieszkanie znajduje się w kompleksie zbudowanym przez dewelopera bardzo ważna jest aranżacja i wykończenie całego osiedla. Hol oraz korytarze w takim budynku podnoszą wartość całego budynku jednak warto o nie zadbać ponieważ współcześni klienci zwracają na takie rzeczy uwagę. Przy planowaniu pomieszczeń ważne jest także ukierunkowanie na otwartą przestrzeń. Połączenie kuchni, jadalni i salonu w niemal jednym pomieszczeniu to pomysł znany z zachodu. Stworzenie na środku kuchni tak zwanej wyspy również jest niezwykle cenione i uważane za nowoczesny i funkcjonalny element domu.

Gdzie szukać domu dla siebie?

nowoczesne osiedle
źródło: Pinterest

Dom jest tam gdzie rodzina i praca. Najczęściej te dwie rzeczy znajdują się w dużych miastach. Oznacza to, że nowe mieszkania dostępne będą na nowo wybudowanych osiedlach. Deweloperów w polskich metropoliach nie brakuje. Nie wszyscy są jednak zgodni jeśli chodzi o wykonanie projektów oraz przykładanie się do ekologii i nowoczesności. Znajdą się też deweloperzy, którzy swoimi działaniami podkreślają właściwe podejście do środowiska i klienta. Taką propozycją są nowe mieszkania od dewelopera Grupy Eco. Żeby znaleźć taką firmę wystarczy odszukać ją w sieci i sprawdzić czy spełnia standardy ECO oraz jak oceniana jest pod kątem jakości.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj! )
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *