AGD DOM Z PRZYSZŁOŚCIĄ ekologia i oszczędność w domu inteligentne technologie w domu inteligentny dom kuchnie i kuchenki

Inteligentny piekarnik ze zmysłem do gotowania

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj! )
Loading...

Inteligentne urządzenia elektroniczne bardzo się od siebie różnią. Każdy sprzęt AGD nazwany skrótem „smart” reprezentuje inny rodzaj funkcji ułatwiających życie. Weźmy na przykład lodówki, które oszczędzają prąd w momencie gdy ułożycie produkty spożywcze na wyznaczonych półkach. Podobną funkcję stworzyła firma Whirlpool w swoim nowoczesnym piekarniku z linii produktów szósty zmysł.

inteligentny piekarnik

Na czym polega technologia szósty zmysł?

Nazwa produktów do zabudowy odnosząca się do szóstego zmysłu nie jest przypadkowa. Producent projektując urządzenia agd z tej linii chciał podkreślić ich inteligentne funkcje, które działają same z siebie i dostosowują się do potrzeb konsumenta. Przykład wcześniej opisanej chłodziarko-zamrażarki, która monitoruje temperaturę oraz zużywa mniej energii w momencie, gdy produkty znajdują się na jednej półce, jest jednym z wielu opisujących tą gamę produktów. Producent starał się jak najbardziej ułatwić życie wszystkim domownikom oraz dostosować urządzenia pod kątem dzisiejszych standardów ekologicznych zarówno w zużyciu prądu, jak i materiałów, z których się składają.

Profesjonalny piekarnik Whirlpool dla domu

inteligentny piekarnik
Inteligentny piekarnik 6-ty zmysł marki Whirlpool

Rewolucja, którą stara się przedstawić Whirlpool czyli pomysłodawca technologii szóstego zmysłu jest prosta. Wykorzystując wszystkie trzy półki piekarnika możemy przygotować trzy różne dania o całkowicie innych wymaganiach jeśli chodzi o temperaturę pieczenia. O tym, jak działa technologia rozłożenia ciepła na powierzchnię piekarnika nie będę opowiadał ponieważ to czysta fizyka i chemia w jednym. Interesuje was pewnie jak to się dzieje, że zapachy z dwóch lub trzech całkowicie różnych dań nie mieszają się i nie psują ostatecznego efektu? Producent postawił na technologię cyrkulacji powietrza na każdej półce z osobna. Oznacza to, że zapachy z jednej półki utrzymują się tylko i wyłącznie na swoim poziomie. Oprócz wygody, jaką daje przyrządzanie do trzech potraw w tym samym czasie zostaje jeszcze kwestia ekonomiczna ponieważ przy jednoczesnym gotowaniu rachunki są o wiele niższe.

Który model 6-tego zmysłu wybrać?

inteligentne AGD
źródło: Pinterest

Dostępny w sklepach firmowych piekarnik Whirlpool oferowany jest w dziewięciu wersjach. Wśród tych urządzeń znajdują się pełnoprawne piekarniki posiadające od 12 do 15 funkcji oraz hybryda połączona z mikrofalówką gotującą na parze. Tylko piekarniki o 12 funkcjach i więcej posiadają technologię Cook3 odpowiedzialną za gotowanie trzech różnych potraw za jednym razem. Aby wybrać odpowiedni model najlepiej wejść na stronę produktu – piekarnik 6-ty zmysł Whirlpool.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Zagłosuj! )
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *